PL*TANUKI

Hodowla kotów MAINE COON


Wszystkie kocięta urodzone w naszej hodowli traktowane są jak członkowie rodziny od dnia narodzin aż do... końca świata. Kochamy je, dbamy o nie, chuchamy na nie, opiekujemy się, bawimy się z nimi, zarywamy noce i dnie... Jednym zdaniem - oddajemy im całe serce.

Dlatego też, wybierając przyszłych opiekunów zwracamy uwagę na wiele czynników, starając się idealnie dopasować kota do nowej rodziny (i na odwrót) tak, by obie strony były szczęśliwe i czuły się ze sobą dobrze. W związku z tym chcemy jak najlepiej poznać przyszłych opiekunów naszych kociąt i gdy jakiś kociak przykuje Państwa — uwagę prosimy o maila z kilkoma słowami o sobie, swojej rodzinie, doświadczeniem w opiece nad kotami (choć uwaga! - brak doświadczeń bynajmniej nie jest tu żadnym problemem, z chęcią podzielimy się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniami), oczekiwaniami odnośnie kociaka... — czyli wszystkim, co wyda się Państwu istotne :) Oczywiście serdecznie zapraszamy również do odwiedzin kociego stadka po wcześniejszym umówieniu wizyty - nic nie przebije osobistego kontaktu i spotkania twarzą w twarz. 

Nasze kocięta opuszczają hodowlę w wieku minimum 4 miesięcy (w wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wydanie kociaka w wieku 15 tygodni, ale nie wcześniej). W tym czasie rosną, uczą się kociego savoir vivre'u (korzystania z kuwety, zabawek, rozpoznawania co jest, a co nie jest jedzonkiem i jak je konsumować, co można i należy drapać, jak odnosić się do starszych kotów i innych ludzi...), przechodzą szczepienia i odrobaczenia, a w przypadku kociąt "na kolanka", również kastrację.

Każde kocię przeznaczone "na kolanka" opuści naszą hodowlę po zabiegu kastracji. 

Informujemy również, iż zgodnie z polskim prawem zakupu/sprzedaży zwierząt można dokonywać jedynie w miejscu ich hodowli.

Jesteśmy częstymi bywalcami kocich ringów i z przyjemnością będziemy spotykać się z naszymi kotami oraz ich właścicielami na wystawach. Może zdarzyć się, że dla niektórych, szczególnie dobrych w typie, kociąt będziemy preferowali domy wystawowe. Oczywiście, zawsze z chęcią będziemy służyć radą i pomocą odnośnie przygotowania futer (i ich opiekunów) do wystaw.Kocięta, opuszczając naszą hodowlę będą posiadać:

- książeczkę zdrowia (paszport w przypadku kotów hodowlanych i/lub wyjeżdżających za granicę),
- rodowód FIFe,
- podwójne szczepienia i odrobaczenia,
- czip,
- "instrukcję obsługi" ;)
- umowę kupna sprzedaży,
- wyprawkę (pachnący domem kocyk lub podusia, jedzonko, zabawki).


Koty w naszym domu mają dostęp do zabezpieczonego balkonu. Takie zabezpieczenia nie są drogie, a dają pewność, że nasi ulubieńcy są bezpieczni. Z chęcią podpowiemy przyszłym domom naszych kociąt jak zabezpieczyć okno czy balkon. 
Nasze kocięta nie będą wydawane do domów w których miałyby być kotami wychodzącymi - spacery możliwe są na szelkach z właścicielem lub na zamkniętym, ogrodzonym terenie (woliera).

Zapraszam do zapoznania się z artykułem dotyczącym tego jak przygotować się na przyjęcie nowego domownika.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Our kittens live with us and we feel that they are our kids. We love them, we adore them, we worry about them and spoil them rotten. That's why when we decide about new homes for our kittens we want to know as much as possible about them. If You like one of our kittens please write us and let us know. 


Our kittens will not leave our home before they are 4 months old (15 weeks is the fastest possible but it can happen only because of very special reasons). If they are sold as pet they will be neutered before they leave the cattery. 

Every kitten that leaves our cattery will bring with it:

- passport,
- FIFe pedigree,
- microchip,
- health certyficate from vet,
- sales agreement,
- some toys, blanket, food, etc.

Jesteśmy BARFną hodowlą!
Ukończyłam kursy PawPeds:


\