PL*TANUKI

Hodowla kotów MAINE COON

Serdecznie witamy na stronie poświęconej hodowli kotów rasy Maine Coon PL*Tanuki.Jesteśmy niewielką, domową hodowlą znajdującą się w Pruszczu Gdańskim (woj. pomorskie) i zarejestrowaną w Cat Club Amber (FPL => FIFe). Nazwa naszej hodowli wzięła się z dwóch naszych pasji Japonii oraz kotów Maine Coon. Tanuki to po japońsku szop, od którego według legendy pochodzą koty MCO.


Zależy nam na tym, aby koty z naszej hodowli były zdrowe, piękne i obdarzone cudownym, właściwym dla tej rasy, charakterem. Nie na darmo bowiem Maine Coon-y nazywane są łagodnymi gigantami te największe domowe koty pełne są łagodności i czułości, spragnione kontaktu ze swoim człowiekiem. 

Mimo że pierwszy MCO zawitał do nas dopiero w 2010 roku, to moja miłość do tych kotów rozwinęła się znacznie wcześniej. W czasach pierwszych komórek i modemów internetowych natknęłam się na zdjęcia tych wspaniałych zwierząt i przepadłam z kretesem. Ich rozmiar, majestatyczność i niesamowity charakter sprawił, że od momentu ich poznania zaczęłam marzyć o tym, by kiedyś zamieszkać z jednym z nich. A marzenia, jak to marzenia należy spełniać. Gdy pierwszy raz wzięłam w ramiona moją słodką Bonisię, wiedziałam, że to miłość aż do końca świata, a może nawet o jeden dzień dłużej. Przez kolejne kilka lat poznawałam rasę, dokształcałam się i w końcu, w kwietniu 2014 roku poleciałam do Aten, by przywieźć stamtąd moją białą księżniczkę, początek mojej hodowli. Maleńka rozwija się wspaniale i spełnia wszystkie pokładane w niej nadzieje. 

Opiekę weterynaryjną nad naszymi kotami sprawują Agnieszka Dyszelewska-Zielska i Robert Zielski z gabinetu weterynaryjnego Reksio wraz z nieocenioną pomocą specjalistów takich jak np. dr n. wet. Małgorzata Taube (dermatologia) czy kardiologami dr n. wet. Rafałem Niziołkiem i dr n. wet. Urszulą Bartoszuk-Bruzzone. Wszystkie nasze koty są chipowane, a ich dane wprowadzane są do bazy Safe-Animals.

Wszystkie koty mają regularnie robione badania profilaktyczne (krew, mocz, echo serca - HCM). Koty hodowlane dodatkowo są badane w kierunku PKD (USG) oraz HD (RTG). Kotom białym sprawdzany jest słuch (BAER).
Wykonujemy również testy DNA: HCM, SMA, PKD i PK-Def.


Koty w naszej hodowli karmione są BARFem (to skrót od angielskiej nazwy „Biologically Appropriate Raw Food”, który oznacza „odpowiednie biologicznie surowe jedzenie”) z niewielkim dodatkiem wysokiej jakości karm mokrych w sytuacjach awaryjnych (wystawa). Ciekawych, jak i z czym to się je, zachęcam zarówno do zadawania pytań, jak również do odwiedzenia forum http://www.barfnyswiat.org/ i grupy Barf jest prosty na FB


Kończąc już - serdecznie zapraszamy do oglądania

Małgorzata Puzdrowska... i koty :)


Jesteśmy BARFną hodowlą!
Ukończyłam kursy PawPeds:


\